750 LAT GOLENIOWA - POZNAJEMY LEGENDY GOLENIOWA - PRACUJEMY METODĄ PROJEKTU

Nasze miasto obchodzi w tym roku 750- te urodziny. Z tej okazji przez trzy dni w naszej szkole odbywają się zajęcia inne niż zwykle. Bohaterem wszystkich zajęć jest Goleniów. Nasza klasa postanowiła poznać bliżej legendy naszego miasta. Przygotowania rozpoczęliśmy już dwa tygodnie wcześniej. Przynosiliśmy do szkoły potrzebne do realizacji naszych planów wszelkie materiały i narzędzia z których zamierzaliśmy korzystać. Prawie pół sali zastawiliśmy różnego formatu kartonami, zgromadziliśmy taśmy wszelkiego autoramentu, listewki, deseczki, zszywacze a nawet młotek i gwoździe.

19 marca w poniedziałek rozpoczęliśmy realizację naszego projektu. Zapoznaliśmy się w zespołach z wybranymi przez naszą panią legendami. Czytaliśmy je w zespołach, opowiadaliśmy ich treść kolegom z innych zespołów i wypełnialiśmy kartę z zadaniami dotyczącymi treści przeczytanej legendy. Gdy wszystkie zadania wykonaliśmy, zabraliśmy się do projektowania dużej formy przestrzennej związanej z legendą o Goleniowie. Wszyscy wybraliśmy legendę o herbie naszego miasta. Później poszliśmy na wycieczkę. Celem wycieczki była Aleja Legend. Oglądaliśmy rzeźby związane z legendami, o których nie rozmawialiśmy w klasie. Mogliśmy je również przeczytać z tablic, które znajdowały się pod każdą z rzeźb. Podobała nam się ta aleja.

20 marca wtorek - Dzisiaj zabraliśmy się za realizację naszych pomysłów. Ciężko pracowaliśmy przez trzy godziny. Każdy zespół miał inne pomysły dotyczące realizacji zadania. Efekt naszej pracy w tym dniu dał nam wiele satysfakcji. Jutro będziemy nasze wytwory kończyć. Musimy je pomalować.

21 marca środa - Malowanie wcale nie było najłatwiejszą częścią projektu. Zajęło na sporo czasu. Dzięki współpracy z klasą 3h  nasze łodzie mają piękne tło . Można teraz je podziwiać na korytarzu pierwszego piętra.
Doszliśmy do wniosku, że coś trudnego łatwiej jest osiągnąć wspólnie z kolegami i jest bardzo męczące.